Dopravní hřištěChcete-li, aby si vaše děti co nejdříve osvojily základy bezpečného pohybu v silničním provozu, navštivte s nimi dětské dopravní hřiště. Dopravní hřiště Sportovního a  rekreačního areálu Pražačka se za roky svého provozu  těší velmi dobré pověsti. Je situováno v příjemné lokalitě  parku Židovské pece mezi ulicemi Jilmová a Malešická. Najdete zde  světelnou křižovatku, kruhový objezd, dopravní značky, simulátor železničního přejezdu a mnoho dalších prvků, které navozují dokonale reálnou atmosféru silničního provozu.
 


 

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
14 - 19 14 - 19  14 - 19 14 - 19 14 - 19 zavřeno zavřeno

V případě deště či mokré vozovky po dešti je hřiště z bezpečnostních důvodů uzavřeno.

V zázemí hřiště jsou k dispozici toalety, občerstvení formou automatů (káva, limo, cukrovinky), sezení v altáncích, pod  pergolami a  na lavičkách, pískoviště, klouzačka a další hrací prvky.
Pro veřejnost se hřiště otevírá od konce dubna do konce října v odpoledních hodinách.
Vstupné na hřiště pro jezdícího návštěvníka činí 30,- Kč za hodinu jízdy. V této ceně je zahrnuto i půjčení ochranné přilby a kola, koloběžky či odrážela. Vstupné ve stejné výši  platí i návštěvníci s vlastní výbavou.
Šikovným „řidičům“ mohou rodiče při návštěvě půjčit při složení vratné zálohy 500,-Kč na 30 minut za 30,- Kč i šlapací káru
Každoročně se na našem hřišti pod záštitou BESIPu konají  soutěže žáků ZŠ Prahy 3.
Dopolední hodiny jsou  vyhrazeny pro výuku dopravní výchovy základních  a mateřských škol.
V zimním období probíhá edukace v  učebně s počítačovým a promítacím vybavením. Na jaře a na podzim se výuka přesouvá na hřiště, kde děti trénují  praktické osvojení „řidičských“ dovedností.


Jak se k nám dostanete?

Z tramvaje číslo 1, 11 nebo 9 vystoupíte na zastávce Vozovna Žižkov a ulicí Na Vápence přijdete až k dopravnímu hřišti.
Z tramvaje číslo 10, 16  vystoupíte na zastávce Nákladové nádraží Žižkov a projdete  přes Basilejské náměstí a dále  ulicí  Malešickou k dopravnímu hřišti.
Z tramvaje číslo 26 vystoupíte na zastávce Nákladové nádraží Žižkov v Olšanské ulici a projdete přes Basilejské náměstí a dále ulicí Malešickou k dopravnímu  hřišti
Z autobusu číslo 133 vystoupíte na zastávce Basilejské náměstí a ulicí  Malešickou k dopravnímu hřišti.


Navigace: GPS: 50°5'16.173"N, 14°28'27.410"E

Pokud se k nám vydáte autem, počítejte s modrými parkovacími zónami Prahy 3.
K parkování pro návštěvníky z jiných městských částí lze využít parkovací „zelené“ zóny v ulicích Jeseniova za objektem tramvajové vozovny  a Nad Ohradou před areálem gymnázia Pražačka.

Ceník

Vstupné pro 1 jezdící dítě……… 30,- Kč / 1 hod.
Doprovod má vstup na hřiště zdarma.
Děti do věku 10 let mají vstup pouze s doprovázející dospělou osobou.

Otevírací doba pro veřejnost

Dopravní hřiště sportovního a rekreačního areálu Pražačka je v provozu pro veřejnost každý rok od konce dubna do konce října. V zimním období (listopad - březen) je hřiště pro veřejnost uzavřeno.
Ve školním roce v  dopoledních hodinách probíhá na hřišti dopravní výuka pro základní a mateřské školy. Harmonogram výuky je k nahlédnutí zde.
Pro veřejnost je hřiště otevřené v odpoledních hodinách.
V případě deště či mokré vozovky po dešti je hřiště z bezpečnostních důvodů uzavřeno.

Kontakt

Dětské dopravní hřiště
Jilmová 10a, Židovské Pece
130 00, Praha 3

e-mail: ddh@prazacka.cz
tel.: 222 592 183