Rajská zahrada

Ráj uprostřed Prahy… I tak lze popsat nově otevřený luxusní park Rajská zahrada, který byl vybudován mezi Riegerovými sady a Vysokou školou ekonomickou v Praze. V minulosti sloužila Rajská zahrada k různým účelům. Původně zde byla vinice patřící faře sv. Mikuláše. Do roku 1876 se proměnila na zahradní restauraci, kde pravidelně probíhaly koncerty a balónové lety prvních vzduchoplavců. Poté se Rajská zahrada stala zásobní zahradou pro ostatní městské parky a ve sklenících vybudovaných podle návrhů architekta Františka Thomayera se zde pěstovaly i orchideje. S postupným rozvojem města Prahy a rostoucím počtem okolních staveb se Rajská zahrada postupně zmenšovala a prostor byl víc a víc zanedbáván. Teprve před několika lety se povedlo Rajskou zahradu zvelebit do podoby parku a návštěvníci si tak dnes mohou plně vychutnávat její krásy a skvosty.

Provozní doba

Park Rajská zahrada je otevřen každoročně od dubna do listopadu, od 7.30 do 20.00. Přístupný je zdarma a areál je 24 hodin denně hlídán ostrahou. V podzimním a zimním období se park uzavírá s příchodem tmy a jeho provozní doba je závislá na klimatických podmínkách.
Hlavní vchod do parku je oproti ulici Vlkova. Druhý vchod se nachází ve vrchní části Rajské zahrady, kde park navazuje na Riegrovy sady, třetí vchod je pak z ulice Italská.
Důležitá upozornění:

  • Do parku je zákaz vstupu se psy všech plemen a velikostí! 
  • V celém areálu parku je zakázáno kouřit!
  • V parku je zákaz jízdy na kole!

Jak se k nám dostanete

autobusem:
autobus č.135 do zastávky Winstona Churchilla a pak nahoru do kopce (vstup z Italské ulice)
tramvají:
tramvaj č.5, 9 a 26 zastávka Husinecká a pak nahoru do kopce (vstup z ulice U Rajské zahrady)
tramvají č.11 a 13 - zastávka Vinohradská tržnice a pak přes Riegrovy sady (vstup z Vozové ulice)

Kontakt

Park Rajská zahrada
U Rajské zahrady 1
130 00, Praha 3

e-mail: rajskazahrada@prazacka.cz
mobil: 770 149 348 (Štěpán Ryba – správce)

Zřizovatel parku

Majitelem parku Rajská zahrada je Městská část Praha 3. Správu a údržbu zajišťuje Sportovní a rekreační areál Pražačka ve spolupráci s oddělením Technické správy majetku a investic.

Mapa

mapa.jpg