Seminář o výživě na Pražačce! Stravou lze ovlivnit fyzické i psychické nastavení, říká mistr republiky 13. 2. 2018

Serfujete internetem a hledáte rady, jak na výživu, aby to opravdu fungovalo? A mnohdy nacházíte rozporuplné informace? Strava je beze sporu důležitou součástí našeho života a vy se o ní můžete dozvědět mnohem víc. Jaký byl seminář s Petrem Svačinou, mistrem České republiky v kulturistice?

V sobotu 10. 2. se účastníci čtyřhodinového kurzu v gymu na Pražačce dozvěděli, jak na výživu. „Klíčová jsou ve výživě fakta, tedy jaké je rozdělení stravy, energetická hodnota a k čemu který nutrient slouží, ale také praktické zkušenosti, poznatky a doporučení, jaké jídlo nakupovat, na co se zaměřit, jak jídlo připravovat a kdy jej ideálně jíst,“ líčí Svačina. „Řeč přišla také na „éčka“- tedy přídané látky, sportovní výživu a určitě i praktické spojení s fyzickou aktivitou.“


Základní myšlenkou Svačinových výživových kurzů však není říci co, kdy a jak, ale naučit o stravě přemýšlet. „Rád bych rozšířil gramotnost v této oblasti a ukázal cestu – každý si pak bude moci zvolit to své a tím si svůj život zkvalitnit. Není to žádné „silné tvrzení“, ze zkušeností vím, že stravou lze fyzické i psychické nastavení každého z nás zásadně ovlivnit."


Vstupenka na podobný kurz se pohybuje okolo 500 korun. Sledovat termíny dalších kurzů můžete na webu.  


V sobotu 17. února čeká přilášené také cvičení s Petrem Svačinou. Seminář s názvem Chci začít cvičit Aneb jak správně provádět základní cviky proběhne také v prostorách sportovního areálu Pražačka, tak neváhejte a buďte v sobotu s námi!